Podczas spotkania w ramach EA Play Live, DICE zaprezentowało fanom serii gier Battlefield tryb PORTAL. Umożliwi on nam tworzenie własnych zasad rozgrywki na serwerach prywatnych, lub udostępnianych publicznie. Wojna rozegra się w wybranej przez nas epoce dostępnej z wcześniejszych serii Battlefield lub podczas wojny totalnej z 2042 roku. Otrzymamy dostęp do broni, pojazdów i map z trzech części gry. Żeby tego było mało, walki będą toczyć miedzy sobą żołnierze z różnych części gry Battlefield. Wszystko za sprawą specjalnego kreatora gry. To coś, na co czekali fani z całego świata. Tryb, dzięki któremu to gracze ustalają logikę, zasady, miejsce i wyposażenie gry. Wygląda na to, że Battlefield Portal to coś, czym DICE zyska na popularności – i to bardzo!

PORTAL BATTLEFIELD 2042 | Wszystko co musisz wiedzieć!
PORTAL BATTLEFIELD 2042 | Wszystko co musisz wiedzieć!

BATTLEFIELD PORTAL – Wojna na Twoich zasadach!

Dzięki portalowi Battlefield, będziemy mogli zorganizować krwawą bitwę pomiędzy żółnierzami z okresu Drugiej Wojny Światowej i współczesnymi Marines.

To jednak najprstszy przyklad. Rozgrywka może wyglądać zupełnie inaczej. Dziesięciu kontra dwudziestu, z tą różnicą że pierwsi z okresu drugiej wojny światowej, a drudzy z wojny totalnej. I teraz wyobraźmy sobie wyposażenie jednych i drugich. PORTAL BATLLEFIELD daje nam pełną swobodę w budowaniu rozgrywki opartej na naszych zasadach, logice i wyposażeniu.

Do dyspozycji graczy EA oddaje zawartość kilku części Battlefield, które można ze sobą mieszać, tworząc tym samym wyjątkowe pola walki. Mało tego, społeczność będzie mogła dzielić się swoimi tworami, a najlepsze z nich pojawią się na ogólnodostęnej liście portalu Battlefield.

Portal BATTLEFIELD łączy elementy: Battlefield 2042, Battlefield 3 i Battlefield Bad Company 2. Gracze będą mogli tworzyć własne zasady i reguły wykorzystując wybrane mapy, wszystkie pojazdy z wybranych serii gry, wszystke bronie, akcesoria a także klasy i specjalizacje żołnierzy. Zapowiada się na prawdę dobra zabawa!

Twórcy gry dołożyli wszelkich starań, aby efekty rozgrywki były powalające. W trybie PORTALU BATTLEFIELD, otrzymamy uwielbiane przez wielu graczy mapy w nowej odsłonie wizualnej. Będa to między innymi: Bitwa o Ardeny, Kaspijska Granica czy kanały Noshahr.

Przeczytaj koniecznie: Co już wiemy na temat BATTLEFIELD 2042?

Data premiery Battlefield 2042

ZWIASTUN WIDEO BATTTLEFIELD 2042 PORTAL

PORTAL BATTLEFIELD 2042 | Wszystko co musisz wiedzieć!
PORTAL BATTLEFIELD 2042 | Wszystko co musisz wiedzieć!

Platforma PORTAL BATTLEFIELD to dostęp do następujących elementów:

Klasyczne mapy:

 • Battle Of The Bulge (Battlefield 1942)
 • El Alamein (Battlefield 1942)
 • Arica Harbor (Battlefield: Bad Company 2)
 • Valparaiso (Battlefield: Bad Company 2)
 • Caspian Border (Battlefield 3)
 • Noshahr Canals (Battlefield 3)

Bronie:

 • ponad 40 broni z trzech części gry
 • M416, M1 Garand, Panzerschreck, G3 oraz wiele innych
 • Arsenał z Wojny totalnej Battlefield 2042

Pojazdy

 • ponad 40 pojazdów z trzech części gry
 • The Spitfire i B17 Bomber, Quad Bike, Little Bird i inne
 • Pojazdy z Wojny totalnej Battlefield 2042

Akcesoria

 • ponad 30 akcesoriów z trzech części gry
 • Przedmioty zwiadowcze, między innymi MAV czy Radio Beacon, otrzymamy jako akcesoria do wyboru wraz z Defibrylatorem i Botem EOD
 • Akcesoria z Battlefield 2042

Armie

 • Siedem klasycznych armii żołnierzy, jakie znamy z poprzednich części BATTLEFIELD – powrócą na pole bitwy, a Ty jako twórca unikatowej rozgrywki będziesz mógł je mieszać z ultra nowoczesnym wojskiem z BATTLEFIELD 2042
 • W trybe Battlefield Portal otrzymamy dostęp do armii brytyjskiej, amerykańskiej, niemieckiej i rosyjskiej.

Żołnierze

Do gry powrócą znane z wcześniejszych części role: szturmowca, inżyniera (technika), wsparcia i zwiadowcy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wymagania sprzętowe Battlefield 2042

PORTAL BATTLEFIELD 2042 | Wszystko co musisz wiedzieć!
PORTAL BATTLEFIELD 2042 | Wszystko co musisz wiedzieć!

BATTLEFIELD PORTAL – Zaawansowany Kreator rozgrywki

Przygotuj się na starcie żołnierzy z czasów drugiej wojny światowej przeciwko współczesnej flocie. Różnica w potyczce będzie znacząca, ponieważ po stronie wermahtu stanie 60 graczy a drugiej 10 ale wyposażonych w najnowocześniejsze technologie. Wynik tej potyczki jest nieprzewidywalny!

Oglądając kolejny zwiastun ukazujący nam opcje BATTLEFIELD PORTAL widzimy, że możliwe będzie stworzenie niemalże dowolnych zasad panującyh na polu bitwy. Możemy przygotować grę, w której 119 graczy będzie gonić z defibrylatorem jednego, ale maksymalnie uzbrojonego.

Ogranicza nas wyłącznie kreatywność…

PORTAL BATTLEFIELD 2042 | Wszystko co musisz wiedzieć!
PORTAL BATTLEFIELD 2042 | Wszystko co musisz wiedzieć!

Battlefield Portal – Graj ze znajomymi i całym światem!

W Battlefield Portal stworzymy nasz wymarzony prywatny serwer gry BATTLEFIELD. Ustalimy zasady i scenariusz rozgrywki, wybierzemy wyposażenie, mapy, pojazdy a także skorzystamy z szeregu innych dostępnych opcji. Następnie do rozgrywki będziemy mogli zaprosić naszych znajomych lub ów prywatny serwer przekształcić na publiczny, dostępny dla graczy Battlefield 2042 z całego świata.

Osoby odpowiedzialne za tworzenie serwerów otrzymają także szereg funkcji administracyjnych, takich jak: zapraszanie, wyrzucanie, banowanie, tworzenie wiadomości powitalnych, aktywności związane z trwającą rozgrywką itp.

PORTAL BATTLEFIELD 2042 | Wszystko co musisz wiedzieć!
PORTAL BATTLEFIELD 2042 | Wszystko co musisz wiedzieć!

BATTLEFIELD PORTAL – Informacje Oficjalne

Nasze narzędzia. Twoje zasady. Portal Battlefield jest niczym list miłosny do najwierniejszych fanów serii. Poczuj nostalgię za starszymi grami z serii Battlefield, połączoną z najnowszą technologią ze świata Battlefield 2042, biorąc udział w walkach, podczas których wszystko może się zdarzyć.

ZMIEŃ ZASADY WOJNY

Za pośrednictwem Portalu Battlefield poznasz zaskakujące bitwy i zmienisz zasady wojny. Czekają na Ciebie niezliczone wrażenia z otwartych światów z serii Battlefield – mamy na myśli nie tylko Battlefield 2042, ale także klasyczne tytuły, takie jak Battlefield 1942, Battlefield: Bad Company 2 oraz Battlefield 3. Sięgnij po niestandardowe tryby lub stwórz własną, wyjątkową rozgrywkę za pomocą potężnych przyrządów do konstruowania.

KONSTRUOWANIE

Wykorzystaj wypełnioną po brzegi skrzynkę z narzędziami Battlefield, dzięki której zaprojektujesz całkowicie unikalne wrażenia z gry. Dostosuj podstawowe ustawienia broni i map lub użyj edytora, by eksperymentować ze szczegółami.

ZAANGAŻOWANIE SPOŁECZNOŚCI

Korzystaj z Portalu Battlefield na swój sposób. Przeglądaj zmieniającą się listę polecanych gier lub wybieraj spośród tych stworzonych przez społeczność.

TWOJA PRZESTRZEŃ, TWOJE ZASADY

Wyobraź sobie karabiny szturmowe oraz śmigłowce znane z Battlefield 2042 na mapie Ofensywa w Ardenach z Battlefield 1942. A może zamiast tego masz przed oczami obraz walki „nóż kontra defibrylator” na Kaspijskiej Granicy? Klasyczne, zawarte na Portalu Battlefield światy z tej serii stwarzają mnóstwo okazji do zaprojektowania kreatywnej rozgrywki. Dodanie do Portalu Battlefield najnowocześniejszego sprzętu oraz rozległych map z Battlefield 2042 pozwoli Ci na stworzenie nowych, ekscytujących możliwości siania zniszczenia.

MAPY

Ponownie wprowadzamy do gry popularne mapy, tym razem wzbogacone o wysoką rozdzielczość. Korzystając z najnowszej wersji silnika Frostbite, odtworzyliśmy klasyczne pola walki od podstaw. Takie kultowe mapy jak Port Arica, El Alamein, Ofensywa w Ardenach, Valparaiso, Kaspijska Granica oraz Kanały Nouszahr zostały odświeżone za pomocą oszałamiających efektów wizualnych, dzięki którym destrukcja robi jeszcze większe wrażenie.

ARSENAŁ

Możesz swobodnie decydować, z jakiego nowoczesnego arsenału broni, sprzętu lub pojazdów chcesz skorzystać, by odnieść zwycięstwo. Dołożyliśmy wszelkich starań w celu zbalansowania i umożliwienia Ci dogodnego wyboru broni oraz pojazdów. Dostrzeżesz to, gdy sięgniesz po wyposażenie z czasów II wojny światowej, które wcale nie musi być słabsze od nowoczesnego uzbrojenia.

Broń

Posługuj się arsenałem broni pochodzącym prosto z klasycznych tytułów z serii Battlefield, w skład którego wchodzą takie klasyki jak Panzerschreck, M1 Garand, G3, M60 czy M416.

Pojazdy

Przemierzaj pola bitwy w kultowych pojazdach, takich jak Spitfire, Tiger 1, quad, WDW Buggy, Little Bird, oraz wiele innych.

WYPOSAŻENIE

Miny lądowe, moździerze, ładunki C4, defibrylatory, sygnalizatory… Masa sprzętu wojennego z różnych serii Battlefield jest do Twojej dyspozycji.

ŁĄCZONE POSTĘPY

Zdobywaj PD niezależnie od swojego sposobu gry. Postępy z Battlefield 2042 oraz Portalu Battlefield łączą się, dzięki czemu Twoja ranga oraz przepustka bojowa będą bez przerwy ewoluować.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat BATTLEFIELD 2042 PORTAL, koniecznie przeczytaj szczegółowy artykuł znajdujący się na oficjalnej stronie wydawców gry: KLIKNIJ TUTAJ.

PRZYDATNE LINKI