To już pewne: BATTLEFIELD 2042 to kolejna odsłona kultowej serii strzelanej dla wielu graczy DICE. Po wczorajszej premierze oficjalnego zwiastuna gry, jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. W kluczowym momencie, oficjalny kanał BATTLEFIELD na YouTube zgromadził prawie 750 tysięcy widzów. Wygląda na to, że wszystkie inne strzelanki dostępne na rynku, będą mieć poważnego konkurenta: BATTLEFIELD 2042. W tym artykule zobaczysz ZWIASTUN oraz przeczytasz o tym, co na nim ujawniono.

Battlefield 3 i 4 można okreslić jako gry odgrywane we współczesności. Battlefield 2142 to futurystyczna wersja strzelanki. Jaki jest BATTLEFIELD 2042? Tym razem DICE bawi się w bliskiej przyszłości – o czym wskazuje liczba 2042. Zanim przejdziesz dalej, koniecznie zobacz zwiastun:

Spis treści

Oficjalny zwiastun BATTLEFIELD 2042

BATTLEFIELD 2042 bez trybu kampanii dla jednego gracza

Nowy BATTLEFIELD 2042 to pierwsza gra, która od czasu użycia przez DICE silnika Frostbite, nie będzie zawierać tradycyjnej kampanii dla jednego gracza. Czy to dobry ruch? Zdania są podzielone, bowiem część graczy bardzo chętnie wykonywała misje kampanii. Druga grupa graczy to Ci – którym zalezy wyłącznie na rozgrywce Online przeciwko innym graczom. Już niebawem dowiemy się więcej na temat rozgrywki, ponieważ na 13 czerwca 2021 zaplanowano premierę kolejnego trailera, tym razem ukazującego GAMEPLAY BATTLEFIELD 2042.

Jakie widać zmiany na pierwszy rzut oka w nowym Battlefield 2042 ?

Pomimo oczywistego faktu, którym jest spora ilość zmian względem poprzednich edycji – w ujawnionym zwiastunie można ujrzeć również wiele elementów rozgrywki które towarzyszyły nam w poprzednich częściach gry. Widzowie mogli dojrzeć wiele nowych broni, pojazdów i lokalizacji na mapie. Bardziej szczegółowo opisujemy to wszystko nieco niżej.

Grupa BATTLEFIELD 2042 POLSKA na Facebooku

Już teraz, dołącz do naszej grupy BATTLEFIELD 2042 POLSKA na Facebooku. Jest ona rpzeznaczona zarówno dla graczy PC jak i KONSOL (starej i nowej generacji)

Link: https://www.facebook.com/groups/204230491165795

Moment Szczytu DAMAVAND

Zwiastun otwiera hołd złożony klasycznej mapie Battlefield 3 Damavand Peak, w której drużyna atakująca skacze ze spadochronem do ostatecznego celu. Nie dotyczy to jednak tylko zwiastuna ujawniającego – to prawdziwe miejsce na mapie Breakaway, która rozgrywa się na Antarktydzie. To szczególne miejsce nazywa się Outlook i znajduje się po zachodniej stronie mapy. Pola lodowe, które widzimy w dalszej części zwiastuna, znajdują się bezpośrednio na wschód od tej lokalizacji.

Moment Szczytu DAMAVAND
Moment Szczytu DAMAVAND

AKTUALIZACJA OSPREY

Pierwszy samolot, który pojawił się w zwiastunie, przypomina nieco AC-130 – zwłaszcza w moencie wystrzeliwania flar, celem uniknięcia nadlatującego pocisku. W kolejnych scenach zwiastuna widać jednak że jest on mniejszy od standardowego śmigłowca bojowego. Widać także, że ma duży silnik odrzutowy na końcu każdego skrzydła. Przypomina zatem V-22 OSPREY jednakże unowocześniony. To znaczy, że w 2042 model ten może stracić klasyczne wirniki.

Żołnierze wyposażeni w stroje WINGSUIT

W grze pojawią się wingsuity. Warto jednak zwrócić uwagę na słowa Marie Bustgaard Granlud, która za zamkniętymi drzwiami BATTLEFIELD 2042, ujawniła że WINGSUIT to nie tylko element wyposażenia dla graczy. W grze znajdą się specjaliści ds. WINGSUIT. Oficjalnie tej informacji nei zaprezentowano w zwiastunie ani oficjalnych informacjach od DICE, jednakże wszystko wskazuje na to – iż jest to piąta klasa specjalistyczna w BF2042.

Park Centralny SONGDO w INCHEON

Większość zwiastuna skupia się na mapie o nazwie Kalejdoskop, której akcja toczy się w Korei Południowej, ale wydaje nam się, że możemy dokładniej określić jej lokalizację. Widok z lotu ptaka można na pierwszy rzut oka pomylić z Central Parkiem na Manhattanie, ale w rzeczywistości jest to Songdo Central Park w mieście Incheon niedaleko Seulu. Kanciasty wieżowiec w centrum, który przypomina One World Trade Center, nazywa się Posco Tower-Songdo.

Czworonożny dron z działkiem

Na zwiastunie ujrzeliśmy czworonożnego drona z dzialkiem bojowym, zrzuconego z powietrza na pole bitwy. Żaden z ujawnionych specjalistó BATTLEFIELD 2042 nie ma takiego gadżetu. Wygląda zatem na to, iż będzie on nalezał do specjalisty, którego jeszcze nie ujawniono.

TYROLKI w BATTLFIELD 2042

Widzimy, jak gracze zjeżdżają z opuszczonego tankowca na pustyni, a kilka tyrolek łączy kilka drapaczy chmur na innej pustynnej mapie w dalszej części trailera. Ta mechanika pojawiła się już w Battlefield Hardline. Mamy zatem wielki powrót. Podczas zjazdu na tyrolce, gracz będzie mógł strzelać. Dodatkowo specjalista WEBSTER MACKAY ma cechę, która sprawia, że jest przy tym bardziej zwinny.

DWÓJNOGI LMG

Na chwilę przed zniszczeniem czołgu w pobliży masywnego statku na plaży, po lewej stronie ekranu (w jego dolnej cześci) widzimy leżącego żołnierza z lekkim karabinem maszynowym wyposażony w dwójnóg LMG. Oczywiście nie jest to żadna nowość, jednakże warto o tym wspomnieć.

WEKTOR SMG & K30

Widoczny na powyższym zrzucie ekranu żołnierz ucieka z opadającego elementu bocznego ogromnego statku. Trzyma on pistolet maszynowy inspirowany VECTOR. DICE potwierdziło, że nazywa się on w grze K30.

Karabinek AK-12 i strzelba PUMP-ACTION 870

Powyższy zrzut ekranu przedstawia moment tuz przed zasadzką na placu kontenerowym. Widzimy na nim żołnierza, który trzyma coś w podobie do karabinku AK-12. Drugi, choć nie jest to pewne – najprawdopodobniej trzyma strzelbę w stylu pump-action, podobną do modelu 870.

Animacje ze zdobyciem nieśmiertelnika

Po akcji na placu kontenerowym, widzimy żołnierza zabitego przez kogoś o imieniu Espinoza. Ta postać pojawia się dwukrotnie na zwiastunie BATTLEFIELD 2042. Wiele wskazuje zatem na to, iż jest to kolejny niezapowiedziany specjalista w grze.

Mistrzowie drugiego planu: PINGWINY

W grach z serii BATTLEFIELD, widzielismy już wiele zwierząt od szczurów, po wieloryby. Pingwinów jeszcze nie było, zatem nie możemy ich pominąć 😉

CZOŁGI RIPSAW

Nie samymi pingwinami człowiek, a raczej żołnierz żyje prawda? Na zwiastunie pojawił się także hipersamochód ze świata czołgów jakie ujrzymy w niedalekiej przyszłości. Początkowo miał to być ultra luksusowy pojazd, który dość sybko doczekał się swojej uzbrojonej wersji. Pojawiający się na zwiastunie model wyposażony jest prawdopodobnie w karabin maszynowy oraz pancerny pocisk.

BATTLEFIELD 2042 - Oficjalny Zwiastun Gry + 25 ciekawostek
BATTLEFIELD 2042 – Oficjalny Zwiastun Gry + 25 ciekawostek

MOŻESZ SABOTOWAĆ START RAKIETY

W kolejnej części zwiastuna ujawniającego widzimy startującą rakietę, podczas gdy gracz pędzi w jej kierunku jeepem. Chociaż tego nie widzimy, możesz sabotować ten start rakiety, co najwyraźniej skutkuje ogromną zmianą w układzie mapy.

BATTLEFIELD 2042 - Oficjalny Zwiastun Gry + 25 ciekawostek
BATTLEFIELD 2042 – Oficjalny Zwiastun Gry + 25 ciekawostek

ŁUKI AL-WAHDA na mapie KLEPSYDRA

Ogromna bitwa rozgrywa się także z udziałem helikopterów bojowych, na mapie Klepsydra. Podświetlone budynki i AL-WAHDA wskazują na mieście w Katarze, pochłonięte piaskami pustynnymi. Dokładniej mówiąc, jesteśmy w stolicy DOHA gdzie znajdują się łuki AL WAHDA. To sztuczna wyspa w północno-wschodniej cześci miasta. Neonowe miasto jest ogromną częścią mapy. Jest to obszar Dyplomatyczny DOHA i WEST BAY.

BATTLEFIELD 2042 - Oficjalny Zwiastun Gry + 25 ciekawostek
BATTLEFIELD 2042 – Oficjalny Zwiastun Gry + 25 ciekawostek

SPECJALISTA: MEDYK

Tuż przed zderzeniem quada z helikopterem bojowym, na ekranie pojawia się specjalistka Maria Falck, Trzyma pistolet stymulacyjny, dzięki któremu może ożywiać i leczyć graczy z pewnej odległości. Widać go w kaburze na piersi.

ZRZUT BOJOWY NA DACH WIEŻOWCA w BATTLEFIELD 2042

Warto wspomnieć potwierdzoną już przez DICE funkcję Battlefield 2042. Jest nią możliwość wysłania prośby o zrzut pojazdu do bezpośredniej lokalizacji, w której się znajdujesz. Właśnie dzięki tej opcji, prawdopodobnie na dachu wieżowca pojawił się QUAD który został wysłany w stronę helikoptera bojowego.

BATTLEFIELD 2042 - Oficjalny Zwiastun Gry + 25 ciekawostek
BATTLEFIELD 2042 – Oficjalny Zwiastun Gry + 25 ciekawostek

DUŻA ILOŚĆ SAMOLOTÓW

Zniszczony przez quada śmigłowiec bojowy to nic innego jak MH-6M Little Bird znany z wcześniejszych części gry Battlefield 3, 4 oraz Hardline. To jednak nie wszystko. W walce powietrznej biorą udział także inne samoloty. Prawdopodobnie jednym z nich jest F-35 Lighting II.

AKCJA STUN_GRAVY

W odniesieniu do filmu z wczesniejszej części gr BATTLEFIELD widać, że niektóre elementy rozgrywki będą ponownie dostepne w najnowszej części serii. Mowa tutaj o graczu, który opuszcza odrzutowiec, aby za pomocą RPG niszczy wrogi odrzutowiec, a następnie wraca do własnego odrzutowca. Niezwykle efektywny atak – który na powyższym filmie zobaczyło ponad 10 milionów widzów.

BATTLEFIELD 2042 - Oficjalny Zwiastun Gry + 25 ciekawostek
BATTLEFIELD 2042 – Oficjalny Zwiastun Gry + 25 ciekawostek

Karabin szturmowy M5A3

W trakcie zaciętych walk, specjalista FALCK trzyma niezawodny, wszechstronny karabin szturmowy M5A3 – który został potwierdzony prez DICE.

BATTLEFIELD 2042 - Oficjalny Zwiastun Gry + 25 ciekawostek
BATTLEFIELD 2042 – Oficjalny Zwiastun Gry + 25 ciekawostek

Półautomatyczny DMR

Ostatnia oficjalnie potwierdzona przez DICE broń to półautomatyczny DMR. Zobaczylismy go w scenie poprzedzającej nadejście tornada. Trzyma go żołnierz stojący obok czołgu. Jest tam także spacjalista zwiadu, który trzyma karabin snajperski (niestety nie wiemy jaki model).

BATTLEFIELD 2042 - Oficjalny Zwiastun Gry + 25 ciekawostek
BATTLEFIELD 2042 – Oficjalny Zwiastun Gry + 25 ciekawostek

TORNADA KTÓRE RZUCAJĄ HELIKOPTERAMI BOJOWYMI

Jak zapewne zauważyliscie, tornada w grze BATTLEFIELD 2042 przybiorą taką moc, że z łatwością wyrzucą z pola bitwy helikopter bojowy – i to nie jeden. Nie widać, czy czołgi również będą mogły wpasć w wir tornada i unieść się nad ziemię. Jedno jest pewne. Bądź ostrożny, bo spadający pojazd może cię zabić.

PREMIERA BATTLEFIELD 2042

Nowy BATTLEFIELD 2042 zadebiutuje na rynku w dniu 22 października 2021r. Gra do kupienia na PC i konsole, zarówno starej jak i nowej generacji TUTAJ. Wersja ULTIMATE to koszt 500 PLN.

BATTLEFIELD 2042: WYMAGANIA SPRZĘTOWE

Na tę chwilę, brakuje jeszcze takich informacji. Jak tylko zostaną upublicznione, niezwłonie je Tutaj dodamy.

GAMEPLAY BATTLEFIELD 2042

Pierwszy oficjalny film z GAMEPLAY BATTLEFIELD 2042 zapowiedziany został na 13 czerwca 2021. Oczywiście znajdzie się on w tym miejscu.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące BATTLEFIELD 2042

Kiedy odbędzie się premiera Battlefield 2042 i na jakich platformach?

Battlefield 2042 będzie dostępny od 22 października na konsolach Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation®4 i PlayStation®5, a także na PC na Steam, Origin i w sklepie Epic Games.

Czy odbędzie się otwarta beta Battlefield 2042?

Tak, w miesiącach poprzedzających premierę zorganizujemy otwartą betę* dostępną dla wszystkich graczy i na wszystkich platformach. Jeśli zamówisz w przedsprzedaży dowolną edycję Battlefield 2042, otrzymasz wcześniejszy dostęp do otwartej bety. Wkrótce udostępnimy więcej szczegółów związanych z otwartą betą.

W jakich trybach mogę grać w Battlefield 2042?

W Battlefield 2042 będą czekać na was odświeżone wersje Podboju i Przełamania z poprzednich gier Battlefield. Zupełnie nowa Strefa zagrożenia to niezwykle emocjonujący dodatek do serii. Nie możemy się doczekać, by opowiedzieć wam więcej o tym zupełnie nowym trybie rozgrywki, w którym czekają was niespodziewane bitwy i rozległy świat Battlefield.

Ilu graczy może grać jednocześnie w Battlefield 2042?

Po raz pierwszy w historii Battlefield do wojny totalnej może dołączyć 128 graczy**. Ta niesamowita liczba graczy zapewnia zupełnie nowe możliwości rozgrywki i pozwala brać udział w spektakularnych wydarzeniach.

Jakie mapy są dostępne w Battlefield 2042?

Te ogromne pola bitew, zlokalizowane w różnych miejscach świata, dadzą jeszcze większe poczucie uczestniczenia w spektakularnej wojnie na wielką skalę i zostały stworzone w ramach nowej filozofii projektowania.

Jak mapy mogą się zmieniać podczas gier?

Na mapach w Battlefield 2042 czekają nieustannie zmieniające się warunki bojowe i różnorodne wyzwania. Na bieżąco reaguj na dynamiczne wydarzenia i kataklizmy, takie jak burze piaskowe na pustyniach Kataru, rakieta startująca z centrum kosmicznego w Gujanie Francuskiej czy tornada zagrażające betonowym dżunglom Korei Południowej.

Kim są specjaliści?

Nowy system specjalistów pozwala wybrać swoją rolę na polu bitwy i tworzyć wyspecjalizowane drużyny. Specjalistów oparto o cztery dobrze znane z Battlefield klasy. Każdy specjalista dysponuje wyjątkową specjalizacją i cechą. Resztę wyposażenia można dostosować dowolnie. Wybranie i wyposażenie specjalisty pozwolą dopasować go do pozostałych członków drużyny i reagować w każdej sytuacji na polu bitwy. W Battlefield 2042 początkowo dostępna będzie dziesiątka specjalistów.

Jakie bronie, pojazdy i inne wyposażenie będą dostępne w Battlefield 2042?

Na wykorzystanie czeka szeroki wybór najnowocześniejszych rodzajów broni, pojazdów, odrzutowców, śmigłowców i zupełnie nowego sprzętu inspirowanego bliską przyszłością 2042 roku. Wzywaj na pole bitwy robotycznego psa, strzelaj z pistoletu służącego do reanimowania towarzyszy na odległość, przemieszczaj się za pomocą haka z liną, zakładaj wingsuit, używaj drona zwiadowczego i innego sprzętu.

Jakie są plany rozwoju Battlefield 2042?

W grze Battlefield wprowadzamy nowe podejście do stale rozwijanych usług. Zapewnimy graczom usługi i ewolucję, których oczekują od współczesnych gier wieloosobowych – chcemy utrzymywać wspólnie grającą społeczność przez lata.

Będziemy rozwijać nasz świat i fabułę w ramach kolejnych sezonów, z których każdy potrwa około trzech miesięcy. W każdym sezonie będą dostępne nowe darmowe i płatne przepustki bojowe zapewniające nową zawartość do zdobycia.

W pierwszym roku działania usługi udostępnimy cztery sezony, cztery przepustki bojowe, czterech nowych specjalistów oraz nową zawartość.

Więcej informacji na temat pierwszego sezonu Battlefield 2042 przedstawimy przed premierą.

Czy odbędzie się test techniczny rozgrywki w Battlefield 2042?

Tak, na początku lipca 2021 r. ograniczona liczba weteranów gry Battlefield będzie mogła wziąć udział w testach technicznych rozgrywki. Należy pamiętać, że test ten nie będzie zamkniętą alfą podobną do odbywających się w przypadku poprzednich gier Battlefield. Test techniczny odbędzie się w zamkniętych warunkach, w których wykorzystamy grę w środowisku szarej skrzynki, a uczestników będzie obowiązywać umowa o zachowaniu poufności.

W jakim celu zostanie przeprowadzony test techniczny rozgrywki?

Dzięki opiniom graczy i innym środkom skupimy się na weryfikacji jakości głównej osi rozgrywki, wydajności technicznej i stabilności, by zapewnić graczom jak najlepsze wrażenia z gry w dniu premiery Battlefield 2042.

ŹRÓDŁA:

OFICJALNA STRONA BATTLEFIELD 2042

Zobacz również

Zachęcamy do dalszego czytania artykułów związanych z grą BATTLEFIELD, a także do innych aktywności. Poniższe linki wydają się być interesujące.