Witamy w roku 2042! Pola walki zmieniają się na waszych oczach. Dostęp do najnowocześniejszego arsenału. Wielki powrót wojny totalnej. Dostosuj się i zwyciężaj w widowiskowych bitwach dla 128 graczy, w których dynamiczne burze, zagrożenia środowiskowe, całkowita swoboda podczas walki oraz charakterystyczne dla serii Battlefield zniszczenia tworzą zupełnie nowy rodzaj momentów typowych dla serii Battlefield.

BATTLEFIELD 2042 - Wszystkie Oficjalne Informacje
https://www.ea.com/pl-pl/games/battlefield/battlefield-2042

Takimi słowami wita Nas EA na oficjalnej stronie internetowej gry BATTLEFIELD 2042. W dalszej części opisu nowej produkcji znajdują się następujące informacje:

Battlefield 2042 to powrót do wojny totalnej, z której słynie ta kultowa seria gier. Dynamicznie zmieniające się pola bitew będą wymagały od ciebie adaptacji i przezwyciężania trudności przy pomocy twojej drużyny i nowoczesnego arsenału. Dzięki wsparciu dla 128 graczy* walki będą się toczyć na polach bitew o niespotykanej dotąd skali. Na graczy czeka tu ogromna moc wrażeń, od zaktualizowanych trybów gry wieloosobowej, takich jak Podbój czy Przełamanie, po zupełnie nową Strefę zagrożenia.

BATTLEFIELD 2042 - Wszystkie Oficjalne Informacje
Opis gry Battlefield, fot. EA.COM

Zanim przejdziesz dalej

Zanim zaczniesz czytać dalszą cześć tego artykułu, koniecznie przeczytaj również inne ważne treści dotyczące BATTLEFIELD 2042:

Wrażenia z gry BATTLEFIELD 2042

WOJNA TOTALNA

W najnowszej części gry BATTLEFIELD zawitają kultowe tryby: Podbój i Przełamanie. Mało tego, na polu bitwy będzie mogło znajdować się jednoczesnie 128 graczy co nigdy wczesniej nie było możliwe w seriach BATTLEFIELD.

BATTLEFIELD 2042 - Wszystkie Oficjalne Informacje
Wrażenia z gry BATTLEFIELD 2042

STREFA ZAGROŻENIA

To całkowicie nowy rodzaj rozgrywki wieloosobowej który zapewnia BATTLEFIELD 2042. Gracz ma możliwość dołączenia do drużyny i rozpoczęcie szturmu w stronę strefy zagrożenia. Szczegółowe informacje dotyczące tego trybu EA opublikuje w najbliższym czasie.

TAJNE

Producenci gry stworzyli coś w rodzaju rozbudowanego uniwersum, Jest to nowy tryb, który zostaje oddany najwierniejszym fanom serii. Pierwsze istotne szczegóły w tej sprawie mają pojawić się 22 lipca podczas EA Play Live.

BATTLEFIELD 2042 - Wszystkie Oficjalne Informacje
Tryby gry BATTLEFIELD 2042

MAPY w grze BATTLEFIELD 2042

Twórcy najnowszego BATTLEFIELDA 2042 zaprojektowali siedem ogromnych map. Wszystkie z myślą jak najlepszych odczuć z olbrzymiej skali konfliktu zbrojnego. Na każde pole bitwy składa się wiele charakterystycznych obszarów walk, co zwiększa zróżnicowanie potyczek i dodaje głębi korzystaniu z pojazdów.

KOSMODROM – Korou, Gujana Francuska

Przygotuj się na wyścig z czasem i nieprzyjaznymi warunkami podczas walki o kompleks, z którego wkrótce wystartuje rakieta. Na tej dynamicznej mapie musisz uważać zarówno na ogień wroga, jak i nadchodzące burze.

BATTLEFIELD 2042 - Wszystkie Oficjalne Informacje
KOSMODROM – Korou, Gujana Francuska

KLEPSYDRA – Doha, Katar

Walcz w mieście pochłoniętym przez pustynnienie środowiska. Podczas gdy walczysz o kontrolę nad konwojem uwięzionym w przemieszczających się piaskach, nieustannie uderzają kolejne ogromne burze piaskowe i pyłowe, które przesłaniają naturalne światło.

KLEPSYDRA - Doha, Katar
KLEPSYDRA – Doha, Katar

KALEJDOSKOP – Songdo, Korea Południowa

Używaj liny z hakiem do przemieszczania się pomiędzy wieżowcami w ogromnej południowokoreańskiej metropolii i walcz na placach otaczających słynne centrum danych.

KALEJDOSKOP - Songdo, Korea Południowa
KALEJDOSKOP – Songdo, Korea Południowa

MANIFEST – Wyspa Brani, Singapur

Uważaj na tropikalne tornada i przemierzaj labirynt kontenerów w ważnym punkcie handlowym, kluczowym dla amerykańskich linii zaopatrzeniowych.

MANIFEST - Wyspa Brani, Singapur
MANIFEST – Wyspa Brani, Singapur

WRAKOWISKO – Alang, Indie

Ogromne statki, porzucone na plaży wzdłuż strategicznego odcinka zachodniego wybrzeża Indii, są rozbierane na części. Walcz pośród kadłubów potężnych jednostek i naucz się unikać zabójczych burz.

WRAKOWISKO - Alang, Indie
WRAKOWISKO – Alang, Indie

ROZŁAM – Ziema Królowej Maud, Antarktyda

Po dynamicznej mapie rozgrywającej się na mroźnym obszarze, który stał się strategicznie istotnym punktem ze względu na wydobycie ropy naftowej, trzeba się poruszać ostrożnie. Niszcz zbiorniki z paliwem i silosy, aby użyć ich szczątków i wybuchających pożarów jako osłonę.

BATTLEFIELD 2042 - Wszystkie Oficjalne Informacje
BATTLEFIELD 2042 – Wszystkie Oficjalne Informacje

ODNOWA – Pustynia Wschodnia, Egipt

Ta mapa skupia się na olbrzymim murze, stworzonym z myślą o zabezpieczeniu bogatych, sztucznie stworzonych przez człowieka obszarów rolnych. Przygotuj się na ekstremalne warunki, rozstawiaj i zabezpieczaj punkty dostępu oraz ogromne bramy w murze.

ODNOWA - Pustynia Wschodnia, Egipt
ODNOWA – Pustynia Wschodnia, Egipt

Dynamiczny Świat BATTLEFIELD 2042

W najnowszej giga produkcji od EA i studia DICE, gracze zmierzą się z nieustannie zmieniającymi się warunkami bojowymi, podczas których pojawią się między innymi różnego typu wyzwania. Czy aby na pewno dasz radę dostosowac się do warunków panujących na polu bitwy?

BATTLEFIELD 2042 - Wszystkie Oficjalne Informacje
BATTLEFIELD 2042 – Wszystkie Oficjalne Informacje

Nowoczesny arsenał BATTLEFIELD 2042

Rok 2042 oznacza nowoczesne rozwiązania, których oczywiście w nowym Battlefieldzie nie zabranie. Gracze będą musieli wykazać się bojową kreatywnością, korzystając z ogromnego zestawu ultranowoczesnych typów broni, pojazdów, odrzutowców, smigłowców i nieznanego wcześniej sprzętu z 2042 roku.

Nowoczesny arsenał BATTLEFIELD 2042
Nowoczesny arsenał BATTLEFIELD 2042

Specjaliści w grze BATTLEFIELD 2042

Każdy gracz będzie mógł wybrać swoją rolę na polu bitwy w procesie tworzenia wyjątkowego oddziału bojowego. Wszyscy specjaliści (a ma być ich aż dziesięciu) zostali oparci na czterech dobrze znanych z poprzednich części BATTLEFIELD klasach i każda z nich będzie posiadać własną specjalizację oraz cechę. Wyposażenie każdego specjalisty gracz będzie mógł dowolnie personalizować.

BATTLEFIELD 2042 - Wszystkie Oficjalne Informacje
BATTLEFIELD 2042 – Wszystkie Oficjalne Informacje

WSZYSCY SPECJALIŚCI BATTLEFIELD 2042

Na tę chwilę, poznaliśmy czterech z dziesięciu specjalistów, którzy będą do wyboru w grze. Oto oni.

WEBSTER MACKAY

Były wojskowy, mistrz przetrwania, samotny wilk – Mackay to zabijaka z sumieniem. Ten urodzony w Kanadzie szturmowiec walczy dla Bezpaństwowców, by odpokutować za czas służby wojskowej.

Hak abordażowy

Wystrzeliwuje linę, która przyczepia się do powierzchni. Po przyczepieniu lina zwija się, a gracz zostaje przyciągnięty w stronę punktu przyczepienia.

Zwinność

Pozwala graczowi poruszać się szybciej w trybie celowania, jeszcze bardziej zwiększając jego przewagę.

BATTLEFIELD 2042 - Wszystkie Oficjalne Informacje
WEBSTER MACKAY

MARIA FALOCK

Doświadczona żołnierka wsparcia, Maria Falck, ma silną wolę, której nie złamią niebezpieczeństwo, strach czy ranga. Główną motywacją tej wyszkolonej medyczki jest odnalezienie syna Davida w szeregach rozproszonych po świecie grup Bezpaństwowców.

Pistolet na strzykawki

Wystrzeliwuje strzykawkę w sojuszników, aby ich wyleczyć. Po wystrzeleniu we wroga strzykawka zadaje obrażenia.

Chirurg bojowy

Umożliwia graczowi przywrócenie powalonych sojuszników do walki z pełym zdrowiem po reanimacji.

MARIA FALOCK
MARIA FALOCK

PIOTR „BORYS” GUSKOWSKI

Zmotywowany i spełniony – próbuje zdobyć władzę i kontrolę w chaotycznym świecie. To urodzony w Rosji inżynier i doświadczony ekspert w dziedzinie broni w oddziale specjalnym. Podejrzewa się, że nie jest w pełni oddany swojemu zespołowi.

System wartowniczy SG-36

Automatycznie dostrzega i atakuje wrogie cele na określonym obszarze.

Operator wartownika

Dostrzega wrogi cel, gdy działko wartownicze namierza danego wroga.

PIOTR „BORYS” GUSKOWSKI
PIOTR „BORYS” GUSKOWSKI

WIKUS „CASPER” VAN DAELE

Zwiadowca Wikus jest samotnikiem – opanowanym i spokojnym członkiem oddziału specjalnego. Wikus to introwertyk, który nie zaprzyjaźnia się łatwo, ale jest bardzo zdeterminowany, by walczyć o lepszy świat.

Dron zwiadowczy OV-P

Dostrzega cele poruszające się w pobliżu i może oszołomić wrogów impulsem elektromagnetycznym. Może także służyć do oznaczania celów dla broni z możliwością namierzania celu.

Czujnik ruchu

Informuje gracza o zbliżających się wrogach, zarówno gdy się porusza, jak i kontroluje drona zwiadowczego.

BATTLEFIELD 2042 - Wszystkie Oficjalne Informacje
WIKUS „CASPER” VAN DAELE

ŚWIAT BATTLEFIELD 2042

W roku 2042 świat stanął na krawędzi wojny, która jest wynikiem największego w historii ludzkości kryzysu. Spowodowalo to między innymi utworzenie się nowych grup bezpaństwowych żołnierzy, walczących o przetrwanie.

DEKADA CHAOSU – Jest rok 2031

Wystarczyło dziesięć lat, by świat znalazł się na skraju zagłady. Rosnący poziom mórz, upadające gospodarki i rozbite sojusze – to tylko niektóre tematy poruszane w nagłówkach gazet…

9 października 2033.

„Huragan Zeta. Pierwsza w historii burza 6. kategorii”.

11 stycznia 2034.

„Globalne niedobory żywności i paliwa doprowadzają do Drugiego Wielkiego Kryzysu”.

8 sierpnia 2035.

„Po upadku Niemiec dochodzi do oficjalnego rozwiązania Unii Europejskiej”.

POWSTANIE BEZPAŃSTWOWCÓW

Pozostawieni sami sobie ludzie połączyli się w poszukujące bezpiecznego schronienia grupy. To rodziny, rolnicy, lekarze, inżynierowe i żołnierze… Ci niegdyś bogaci i biedni, pochodzący z zupełnie różnych światów, zmuszeni do współpracy, by przetrwać.

Media nazywają ich Bezpaństwowcami. Oni nazywają siebie… Bezpatami.

NOWA NORMALNOŚĆ – ROK 2037

Ludzkość dostosowuje się do nowej normalności. Rewolucje w dziedzinie energii, nawadniania pustyni, hydraulicznych wałów przeciwpowodziowych i murów morskich ratują nadbrzeżne miasta, regenerują pola uprawne i odbudowują łańcuchy dostaw. Nadzieja na stabilność doprowadza do ponownego otwarcia granic przez niektóre kraje.

Jednak bez możliwości repatriacji 1,2 miliarda ludzi to Bezpaństwowcy stali się stałym elementem tworzenia wszelkich polityk dotyczących gospodarki, wojska i społeczeństwa. Wielu Bezpatów nadal nie ufa rządom, które doprowadziły do ich wygnania, i odmawia ponownego powrotu do kraju. Pojawiają się przywódcy Bezpatów, inspirujący do utworzenia nowej tożsamości, niezwiązanej z byłą narodowością, tworzącą barierę między starym światem a nową normalnością. #JesteśmyBezpatami staje się ich hasłem.

Mimo prób przywrócenia ładu dochodzi do zaognienia sytuacji między USA i Rosją, dwoma ostatnimi supermocarstwami, rywalizującymi o kontrolę nad szybko zmieniającym się światem.

ZACIEMNIENIE W 2040 ROKU.

Nagromadzenie na orbicie okołoziemskiej szczątków kosmicznych wywołuje efekt „syndromu Kesslera”, który sprawia, że ponad 70% wszystkich satelitów przestaje działać i rozbija się o powierzchnię planety. Nie wiadomo, co było tego przyczyną.

Zaciemnienie doprowadza do masowych zniszczeń. Samoloty się rozbijają. Sieci komunikacyjne przestają działać. I tak już zablokowane łańcuchy dostaw stają kompletnie. Gwałtownie rosną ceny ropy, zboża i węgla. Według niepotwierdzonych raportów ginie ponad 100 000 ludzi.

Stojący na krawędzi zagłady świat wykonuje ostatni, fatalny krok. Brak Internetu. Brak nawigacji. Brak nadzoru. Brak prognoz burz.

Nieufność geopolityczna gwałtownie narasta. Nikt nie może nikogo szpiegować, więc nie można też nikomu zaufać. Zarówno Rosja, jak i USA twierdzą, że druga strona jest odpowiedzialna za zaciemnienie. Niektórzy podejrzewają o to Bezpatów i oskarżają ich o sianie anarchii.

Sytuacja eskaluje, dlatego byli wojskowi i wyszkoleni w walce specjaliści w szeregach Bezpatów tworzą uzbrojone oddziały specjalne, które mają bronić ich towarzyszy.

SKRAJ WOJNY

Niedobory żywności i paliwa stają się przyczyną konfliktu między USA i Rosją. By utrzymać wiarygodną możliwość zaprzeczenia, obie strony wystawiają do walki o zapasy oddziały specjalne Bezpatów, obiecując im części tego, co zdołają wywalczyć.

ROK 2042

Otwarta wojna jest nieunikniona. Bezpaństwowcy nie mają wyboru i muszą opowiedzieć się po którejś ze stron, nie walcząc o kraj, a o swoją przyszłość.

Ich wojna to twoja opowieść.

USŁUGI i EWOLUCJA w BATTLEFIELD 2042

Twórcy najnowszego Battlefeilda zapewniają, iż przez cały czas od premiery gry, bedą stale ją rozwijać i aktualizować. Wszystko po to, aby utrzymać zainteresowanie grą przez kolejne lata.

Będziemy rozwijać nasz świat i fabułę w ramach kolejnych sezonów, z których każdy potrwa około trzech miesięcy. W każdym sezonie będą dostępne nowe darmowe i płatne przepustki bojowe zapewniające nową zawartość do zdobycia.

W pierwszym roku działania usługi udostępnimy cztery sezony, cztery przepustki bojowe, czterech nowych specjalistów oraz nową zawartość.

Więcej informacji na temat pierwszego sezonu Battlefield 2042 przedstawimy przed premierą.

KONIECZNIE ZOBACZ!

Galeria Zdjęć BATTLEFIELD 2042

BATTLEFIELD 2042 w przedsprzedaży

Najnowszy Battlefield 2042 dostepny będzie na Xbox One, Xbox Series X|S, Playstation 4, PlayStation 5 i PC. Premiera 22 października 2021. Klikając w powyższą grafikę możesz przejść do strony z oferą zakupu gry w przedsprzedaży.

Battlefield 2042 w abonamencie PlayPro

Osoby, które posiadają wykupiony abonament EA Play** PRO – mogą liczyć na dodatkowe udogodnienia związane z grą Battlefield 2042.

Walcz w bitwach na niespotykaną skalę na kilka dni przed premierą – dzięki wszystkim dodatkom z Edycji Ultimate. Zdobądź nieograniczony dostęp do wszystkich naszych najnowszych tytułów, gdy tylko się pojawią; nagród, takich jak pakiety punktów; wyjątkowej zawartości dla gracza oraz biblioteki gier w edycjach specjalnych.

  • Pełny dostęp do Edycji Ultimate Battlefield 2042 już 15 października 2021.
  • Wczesny dostęp do otwartej bety 
  • Wyjątkowe nagrody przyznawane co miesiąc tylko członkom
  • Płać 10% mniej przy zakupie produktów cyfrowych EA
Battlefield 2042 w abonamencie PlayPro
Battlefield 2042 w abonamencie PlayPro

Pierwszy GAMEPLAY BATTLEFEILD 2042

Światowa premiera rozgrywki BATTLEFIELD 2042 będzie mieć miejsce 13 czerwca. Wówczas pojawi się w tym miejscu w formie filmu WIDEO.

Powiadomienia o najnowszych informacjach z gry BATTLEFIELD 2042

Twórcy gry zachęcają do subskrypcji biuletynu informacyjnego BATTLEFIELD 2042. Jeżeli zalezy Ci na informacjach z pierwszego źródła, możesz dodać swój adres mailowy – o TUTAJ.

PIERWSZY OFICJALNY ZWIASTUN BATTLEFIELD 2042

Jeżeli ten artykuł spodobał Ci się, możesz go udostępnić na swoich kontach w mediach społecznościowych, będziemy bardzo wdzięczni 🙂

Do zobaczenia na polu bitwy!

Źródło informacji: https://www.ea.com/pl-pl/games/battlefield/battlefield-2042

Wszelkie materiały użyte w tym artykule są własnością EA DICE, a sam artykuł ma na celu promocję gry przez jej sympatyków.