Podstawową funkcją programu OBS Studio jest oczywiście rejestracja i streamowanie materiałów wideo. W tym artykule zwrócę uwagę na to jak nagrywać w programie OBS Studio.

Jak nagrywać w OBS Studio?

To bardzo proste. Jeżeli nie masz jeszcze zainstalowanego programu, koniecznie przeczytaj artykuł: Download + Instalacja OBS Studio

Po zakończeniu instalacji uruchom program. W sekcji “SCENY” utwórz nową SCENĘ, na przykład “Przechwytywanie ekranu”

Jak nagrywać w OBS Studio?

Gdy będziesz już mieć przygotowaną scenę, czyli EKRAN MONITORA do przechwytywania, przejdź do sekcji “Panel Sterujący”

Teraz możesz już rozpocząć nagrywanie w OBS Studio. Wystarczy kliknąć przycisk “Rozpocznij nagrywanie” Gdy zechcesz zakończyć nagrywanie, kliknij “Zakończ nagrywanie”

OBS Jak Nagrywać: Ustawienia nagrywania

Aby nagrywać materiały dobrej jakości, należy przejść także do ustawień nagrywania. W panelu sterującym (foto powyżej) kliknij przycisk “Ustawienia”

OBS Jak Nagrywać: Ustawienia nagrywania

Teraz w zakładce “Obraz” wybierz rozdzielczość obrazu oraz skalowaną. Dokładnie taką samą, z jakiej korzystasz na monitorze, który chcesz nagrywać.

Typowe wartości FPS – Ilość klatek na sekundę. Zalecam wybór 60. Jeżeli masz łaby komputer: 30.

Przejdź teraz do zakładki “Wyjście”

W tym miejscu, zainteresuj się ramką “Nagrywanie”

  • Ścieżka pliku to miejsce, w którym będą zapisywane wszystkie nowe materiały wideo
  • Jakość nagrywania jest bardzo ważnym elementem. Jednakże musisz wziąć pod uwagę dostępność miejsca na dysku twardym. Zalecam wybór opcji “Jakość nie do odróżnienia, duża wielkość pliku” – wszystko powyżej generuje olbrzymie wielkości plików dla krótkich filmów, a co dopiero dla długich… Poniżej tej opcji, wideo jest po prostu słabe. Przetestuj.
  • Format nagrywania jest także istotny. Wybierając MP4, odtworzysz film na każdym urządzeniu. W przypadku na przykład pliku FLV możesz mieć problemy z obróbką lub odtwarzaniem. Wybieraj pliki, które nie będą stwarzały żadnych problemów.

Nagrywanie w OBS STUDIO

W ten oto prosty sposób można nagrywać w obs studio filmy, na których znajduje się różnego typu zawartość. Zawartość definiowaną scenami oraz źródłami obrazu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zajrzyj do działu OBS Studio.

Zajrzyj także