Sezon punktu zerowego zapewnia nam różnorodność nowych ciekawych postaci, UWAGA – i tutaj pozytywna zmiana * nie wszystkie są wrogie! Na mapie występują postacie z którymi możemy porozmawiać, otrzymać zadania do wykonania w zamian za które otrzymujemy sztabki złota. Te zaś, możemy wymienić np. na wyjątkowe przedmioty w tym bronie u postaci które znajdziecie na mapie. Oznaczone są one symbolicznymi trzema kropkami. Wystarczy że podejdziecie i naciśniecie klawisz rozmowy czyli literkę E na klawiaturze.

Jedno z głównych i najbardziej opłacalnych zadań, jakie dają nam  na mapie nowe postacie to wytropić i unicestwić gracza o podanym nicku zanim skończy się czas. Obserwując mapę widzisz ostatnią lokalizację ów gracza, którą określa złotawy przemieszczający się okrąg. To tam szukaj gracza, którego musisz upolować.

Jeżeli ktoś wyznaczył nagrodę za Twoją głowę, możesz użyć tripometru aby zmierzyć, jak blisko jest łowca. Jeżeli uda Ci się uniknąć konfrontacji z nim wystarczająco długo – to ty zgarniesz nagrode, nie On! 

Chroń swoich kumpli. Jeżeli otrzymasz zadanie ochrony gracza z twojej ekipy, nie opuszczaj go nawet na krok. Jeżeli przeżyje – wszyscy zgarniecie złoto!

Dwudziesto cztero karatowe sztabki złota są nową walutą występującą na wyspie fortnite. Znajdziesz je między innymi  za różnego typu kanapami w budynkach , w sejfach – czy w miejscu zabitego gracza.

Najszybszym sposobem zdobywania złota są oczywiście zlecenia od nowych postaci na mapie. Wykonując kontrakty od nich zdobędziesz największą ilość złota. Liczba zdobytych sztabek złota zwiększa się wraz z każdym kolejnym meczem, nie są one jednomeczowe. 

Sztabek złota nie można kupić za realne prawdziwe pieniądze. Są dostępne tylko i wyłącznie za wykonywanie zleceń w grze i zbieranie ich z przedmiotów czy poległych graczy.  W trakcie turniejów i na Arenie złoto jest niedostępne.

Warto wiedzieć, iż postacie, które oferują nam zadania i złoto, sprzedadzą nam również broń, ulepszenia i inne rzeczy. Wszystko za odpowiednią ilość zebranego złota. Wymieniajcie zebrane sztabki złota na jakże egzotycznie wybitne bronie, przydatne przedmioty jednorazowe i ulepszenia lub UWAGA! WYNAJMIJCIE postać by walczyła u Waszego boku podczas meczu. 

Jeżeli jesteście odważni, możecie wyzwać postać sprzedawcy na pojedynek – bądźcie jednak ostrożni, są oni bardzo sprytni i przebiegli. Jeżeli wygracie – wszystkie towary sprzedawcy są wasze. Od ciebie zależy czy oddasz pierwszy strzał.

Aby być na bieżąco subskrybuj mój kanał klikając w czerwony przycisk  SUBSKRYBUJ na Youtube.