Wyobrażasz sobie życie bez telefonu komórkowego w dzisiejszych czasach? To może być trudne – nie możemy się bez niego obyć w pracy, na drodze, w domu. Jest to zarówno przydatne narzędzie, jak i źródło wiedzy czy rozrywki. Z uwagi na koszty, nie każdy może sobie pozwolić, by korzystać ze wszystkich płatnych aplikacji, z których się chce. Dlatego powstają strony MOD APK, spośród których wybraliśmy 3 najlepsze. To jak, zaczynamy?

Wyobrażasz sobie życie bez telefonu komórkowego w dzisiejszych czasach? To może być trudne – nie możemy się bez niego obyć w pracy, na drodze, w domu. Jest to zarówno przydatne narzędzie, jak i źródło wiedzy czy rozrywki. Z uwagi na koszty, nie każdy może sobie pozwolić, by korzystać ze wszystkich płatnych aplikacji, z których się chce. Dlatego powstają strony MOD APK, spośród których wybraliśmy 3 najlepsze. To jak, zaczynamy?

MOD APK – co to jest?

Każdy komputer stworzony jest do obsługi programów, napisanych specjalnie na dany typ urządzenia czy system operacyjny. Nie inaczej jest w przypadku telefonów komórkowych – to również komputery, tylko znacznie mniejsze, dzięki czemu bardzo łatwo przenieść je z miejsca w miejsce.

Aplikacje na komputery z systemem Windows mają specjalne rozszerzenie (.exe), które pozwala je uruchomić na przykład z poziomu pulpitu. Podobnie sprawy mają się z programami na urządzenia mobilne. Jeśli posiadasz telefon marki:

 • Samsung
 • Nokia
 • Motorola
 • Oppo
 • Xiaomi

został on najprawdopodobniej wyposażony w system operacyjny Android.

Dystrybucja aplikacji mobilnych w systemie Android odbywa się na zasadzie rozprowadzania plików z rozszerzeniem .apk (Android Package Kit). Jeżeli zatem szukasz aplikacji, która zadziała na Twoim telefonie z Androidem, rozejrzyj się za plikami APK.

Już wiesz, z czego wzięła się druga część nazwy MOD APK. Pierwszy człon oznacza, że dany pakiet został zmodyfikowany w stosunku do oryginalnego. Taka zmiana mogła wynikać z wielu przyczyn, ale o tym powiemy za moment.

Gdzie wykorzystuje się pliki MOD APK?

Na pliki MOD APK możesz najczęściej trafić w kontekście gier. Wiele z nich jest otwarcie dostępnych na rynku, jednak z pewnymi ograniczeniami. Chodzi na przykład o:

 • wersję premium
 • ograniczenia dla niezarejestrowanych użytkowników
 • dostęp do wybranych funkcji

Ludzie są jednak kreatywni, dlatego w Internecie trafisz na wiele plików MOD APK, które zawierają „poprawione” wersje aplikacji, w których wspomniane wyżej ograniczenia są zniesione.

Przedstawiamy zatem 3 najlepsze naszym zdaniem strony z plikami MOD APK!

1. androidhackers.io

Jeżeli szukasz godnej polecenia strony internetowej z modami apk, portal Android Hackers dostarczy Ci wszystko, czego tylko dusza może sobie zażyczyć. Znajdziesz na niej modyfikacje między innymi do tak popularnych aplikacji jak:

 • ROBLOX
 • Snapchat
 • 8 Ball Pool
 • TikTok
 • Pokemon GO

Jak widzisz, jest w czym wybierać, a to tylko sam początek!

Na stronie znajdują się modyfikacje, które zapewniają na przykład nieograniczony dostęp do waluty premium w danej grze. Dzięki temu będziesz w stanie czerpać frajdę z rozgrywki bez poświęcania na nią wielu godzin i dni.

Według zapewnień producenta, mody są całkowicie bezpieczne. W wielu przypadkach nie jest również wymagane wykorzystanie uprawnień administratora do wprowadzenia zmian, zapisanych w pliku MOD APK.

2. apkmody.io

Bardzo podobna strona, na której znajdziesz wiele interesujących plików MOD APK nosi nazwę ApkMody. Dzięki niej przejście większości popularnych gier nie powinno być dla Ciebie wyzwaniem.

Wśród znanych tytułów warto wymienić:

 • Subway Surfers
 • True Caller
 • Talking Tom
 • Hill Climb Racing 2
 • Rovio Classics: Angry Birds

Jednak Apk Mody to nie tylko gry na urządzenia mobilne. W serwisie znajdziesz również pliki MOD APK dla takich aplikacji jak Spotify czy Amazon Prime.

3. android4fun.net

Ostatnią pozycją w naszym mini rankingu jest strona Android 4 Fun. Znajdziesz na niej ciekawe mody do gier oraz popularnych aplikacji. Wśród najbardziej interesujących warto wspomnieć:

 • Idle Super Factory
 • Idle Dragon Tycoon
 • PUBG: New State
 • Snapchat
 • TikTok
 • SoundCloud
 • Spotify

To tylko niektóre z aplikacji – gdybyśmy chcieli wypisać wszystkie, musielibyśmy na to poświęcić osobny artykuł.

Sporo zmodyfikowanych aplikacji, dostępnych na tym portalu jest całkowicie darmowych.

Czy pobieranie plików MOD APK jest bezpieczne?

Przygotowywanie plików MOD APK to po prostu hackowanie. Żaden producent nie liczy na to, że jego aplikacja ujrzy światło dzienne, jeśli zostanie pozbawiona elementów, które przynoszą mu zysk. Dlatego wielu z nich walczy z niepowołanymi zmianami w plikach źródłowych.

Tworzenie plików MOD APK nie musi jednak służyć wyłącznie działaniu na szkodę producenta. Jeżeli dana osoba chce spróbować pełnej wersji gry, być może później dokona zakupu. Poza tym otwiera się przed nią szansa na przyzwyczajenie się do modelu rozgrywki i kupno kolejnych tytułów, pochodzących od tego samego twórcy.

Pliki MOD APK mają też jedną charakterystyczną własność – nie zawsze są w pełni bezpieczne. Już samo ich powstanie często nie jest w pełni legalne, nic więc nie stoi na przeszkodzie, by do zmodyfikowanej aplikacji dołączyć również wirusa czy inne szkodliwe oprogramowanie, które będzie wykorzystywać nieoficjalne kanały dystrybucji oprogramowania i oszczędność użytkowników.

Jeżeli zatem masz zamiar skorzystać w przyszłości ze stron z plikami MOD APK, zapoznaj się dokładnie z opiniami, a najlepiej przygotuj kopię zapasową systemu oraz zabezpiecz się profesjonalnym programem antywirusowym. W ten sposób być może unikniesz zagrożenia, które może tkwić w tego typu plikach.

Podsumowanie

Tak jak na komputerze, również na urządzeniu mobilnym możesz zainstalować pewne aplikacje. Dystrybucja takich programów na telefony komórkowe z systemem Android odbywa się zwykle przy pomocy plików APK, Android Package Kit.

Jeżeli w oryginalnych plikach APK wprowadzisz pewne zmiany, staną się one plikami MOD APK. W wielu przypadkach właśnie taka formuła jest wykorzystywana w celu ominięcia zabezpieczeń producenta.

Pliki MOD APK są dziś bardzo popularne w sieci. Wystarczy chwila poszukiwań, by trafić na ciekawe strony takie jak te, o których dziś wspomnieliśmy.

Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie w sieci, ponieważ jeśli pobierasz jakiekolwiek pliki z niepewnego źródła, mogą one zawierać również szkodliwe oprogramowanie. Dlatego zanim jeszcze zdecydujesz się na pierwsze pobranie, odpowiednio się do tego przygotuj i zadbaj o to, by w razie niepowodzenia mieć do czego wrócić.