Serwer dedykowany to całkiem popularny produkt, z którego korzysta spora część użytkowników. Może on mieć wiele zalet, ale różne oferty potrafią drastycznie różnić się cenowo. Poniżej przedstawiamy więc listę miejsc, gdzie kupić tanie serwery dedykowane.

SEOhost.pl

SEOhost.pl jest dostawcą wielu usług internetowych, a w swojej ofercie posiada również szeroki wybór serwerów. Stosunkowo tanie serwery dedykowane możesz znaleźć w ofercie SEOhost.pl, która zawiera obszerny katalog zróżnicowanych rozwiązań informatycznych. Dostępne na stronie serwery dedykowane zbudowane są przede wszystkim w oparciu o procesory Intel Xeon oraz AMD EPYC. Warto wspomnieć, że wszystkie z możliwych do wyboru propozycji mogą działać z wykorzystaniem szybkich dysków SSD, a nawet najnowszych SSD NVMe.

Sprint Data Center

Sprint Data Center również proponuje szeroki wybór serwerów dedykowanych, które konfigurowane są, z uwzględnieniem końcowego zastosowania. Dostawca wyszczególnia między innymi serwery dedykowane do gier oraz innych zadań jak na przykład hosting, wirtualizacje oraz bazy danych. Dostępne produkty oparte są w głównie na procesorach Intel oraz pamięciach SSD i HDD.

Ovhcloud.com

Ovhcloud.com proponuje swoim klientom duży wybór serwerów dedykowanych, które wykorzystują szeroką gamę procesorów, takich jak Intel Xeon, AMD Ryzen czy AMD Epyc. W poszczególnych ofertach dostępne są również pojedyncze lub konfiguracje dysków HDD SATA, SSD SATA oraz SSD NVMe. Warto wspomnieć, że przepustowość sieci w ramach poszczególnych serwerów dedykowanych może wahać się od 500 Mbps do 50 Gbps, a dokładne wartości zależne będą od końcowo wybranej konfiguracji.

Hitme.pl

Hitme.pl to dostawca usług sieciowych, który swoim klientom oferuje tanie serwery dedykowane, które w większości działają, z wykorzystaniem procesorów Intel Xeon. Mogą one posiadać od czterech do sześciu rdzeni i obsługiwać od ośmiu do dwunastu wątków. Dostępne zasoby pamięci RAM najczęściej wahają się natomiast między 16, a 64 GB.

Home.pl

Home.pl oferuje swoim klientom tanie dedykowane serwery, które do działania wykorzystują procesory Intel Atom, Intel Core, Intel Pentium oraz Intel Xeon. W większości dostępnych ofert przeważają tutaj wydajne dyski HDD SATA oraz SSD SATA. Na przestrzeni dostępnych produktów można również zauważyć konfiguracje, odznaczające pamięcią RAM nawet do 256 GB.

Tanidedyk.pl

Tanidedyk.pl jest dostawcą, który zapewnia szybkość łącza w granicy 200 Mb/s. Oferowane tanie serwery dedykowane działają głównie w oparciu o warianty procesora Intel Xeon. Dostępne konfiguracje pozwalają na wybór CPU od 4. rdzeni do aż 12., w zależności od potrzeb. W ofercie dostępne są również serwery dedykowane, wykorzystujące dyski HDD oraz SSD.

Jak więc widać, szukając taniego serwera dedykowanego, wybór może być dość szeroki. Oferty, na które warto jednak zwrócić uwagę, to produkty dostawców, po kroju SEOhost.pl. Dokonując wyboru, warto porównać wszystkie oferty, np. ze stron SEOhost.pl, Sprint Data Center, Ovhcloud.com, Hitme.pl, Home.pl oraz Tanidedyk.pl i wybrać serwer dedykowany, który najlepiej spełnia nasze oczekiwania.