Mimo upływu lat i pojawienia się wielu innych tytułów, Minecraft nadal znajduje wielu fanów. Nie powinno to dziwić – dowolnie kształtowany świat Minecrafta daje graczom ogromne możliwości, jeśli chodzi o wykazanie się wyobraźnią i nieograniczoną niczym rozrywkę. Minecraft może dać wam jeszcze więcej frajdy dzięki modom. Jeśli nie macie na tyle dużych umiejętności, by stworzyć własne mody, koniecznie zapoznajcie się z ofertą gotowych modów innych fanów.

Minecraft – mody do budowania. Czemu warto instalować mody innych użytkowników?

Budowanie to istota Minecrafta. Jeśli jednak czujecie, że używając samej gry nie jesteście w pełni wykorzystać swoich możliwości lub po prostu chcielibyście spróbować czegoś więcej, koniecznie sprawdźcie jakie opcje oferują wam dostępne w sieci mody. Wybór jest naprawdę szeroki. W zależności od swoich potrzeb, możecie zdecydować się na jeden z wielu modów do budowania – od tych przyspieszających zadania w grze aż po propozycje, dzięki którym odkryjecie zupełnie nowe oblicze rozgrywki.

Jeden z najciekawszych nowych modów do gry Minecraft: BuildCraft

Jednym z największych utrudnień, z którymi zmagają się gracze w Minecrafta jest przenoszenie niezbędnych itemów na plac budowy lub ich odnoszenie. Traci się na to mnóstwo czasu, który jednak można zaoszczędzić dzięki modowi BuildCraft. Ta modyfikacja  po uruchomieniu gry system rur, dzięki którym łatwo i szybko przetransportujecie wybrane itemy w sposób podobny do tego, który znacie z gier Super Mario.

Perła wśród fanowskich dodatków w świecie Minecrafta: InstantBuildings

Mod InstantBuildings pozwala wam łatwiej i szybciej przekształcać świat gry. Jeśli nie bawi was mozolne układanie budowli, koniecznie zapoznajcie się z ta modyfikacją. Dzięki niej tylko w sekundę postawicie różnorodne obiekty – od prostych budynków, przez drzewa, kościoły, mosty, łodzie i bramy, aż po latarnie morskie. Więcej na jego temat możecie dowiedzieć się na https://grywalnia.pl/wpisy/grasz-jeszcze-w-minecraft-te-mody-do-budowania-cie-zachwyca.

Dodaje wiele nowych mobów – urozmaić swoją wersję gry: Aether II

Jeżeli szukacie sposobu na to, by nadać Minecraftowi zupełnie nowy wygląd i charakter, mod Aether II to coś dla was. Po jego zainstalowaniu będziecie mogli cieszyć się z dziesiątek nowych przedmiotów, mobów, bloków, akcesoriów i zbroi. 

Harry Potter mod – uniwersum JK Rowling w realiach świata Minecrafta

Na sam koniec zostawiliśmy propozycję dla fanów Harrego Pottera. Chcecie przenieść niezwykłą atmosferę Hogwartu do ulubionej gry, sprawdźcie Harry Potter mod. Ta modyfikacja wprowadzi do Minecrafta elementy znane z uniwersum stworzonego przez JK Rowling – np. zaklęcia.