Pokemony rządzą światem od ponad 25 lat. Obecne są niemal wszędzie – można było je zobaczyć na ekranach kinowych, w komiksach i grach mobilnych. Największą rzeszę fanów zdobyły jednak karty Pokemon TCG. Miłośnicy uroczych japońskich stworków mogą rozgrywać z ich pomocą emocjonujące turnieje. Zaczynasz przygodę z tymi kartami? W poniższym artykule podpowiemy Ci, jak zbudować pierwszą talię!

Pokemon TCG – od czego zacząć?

Aby móc rozpocząć przygodę z kartami Pokemon TCG, musisz przygotować pierwszą talię. To emocjonujące dla każdego początkującego gracza i kolekcjonera. Twój zestaw powinien mieć 60 kart – w jego skład wchodzą karty z Pokemonami, trenerskie i karty energii. Możesz skomponować go samodzielnie, wybierając pojedyncze egzemplarze lub skorzystać z gotowych boxów – to praktycznie rozwiązanie, szczególnie na początek. Możesz wybrać talie np. w formie “Battle Decków” – nic nie stoi na przeszkodzie, by stanowiły podstawę, którą w kolejnych krokach ulepszysz silniejszymi kartami.

Jakie zestawy kart Pokemon TCG warto kupować?

Jeżeli marzysz o udziale w oficjalnych rozgrywkach, to musisz wiedzieć, że karty Pokemon TCG ulegają rotacji. To oznacza, że zbudowana przez Ciebie talia może za jakiś czas wypaść z turniejowego obiegu. Może być jednak wykorzystywana w bitwach rozgrywanych na własnych zasadach. Jak kupować karty Pokemon TCG, by nie przepłacić, a jednocześnie mieć bogatą, wartościową talię? Są na to trzy sposoby:

  1. Kupuj booster boxy – to pudła z 36 saszetkami z jednego setu, co pozwala na wzbogacenie talii kartami z jednego zestawu. Decydując się na to rozwiązanie, otrzymujesz w sumie 360 kart, w tym karty energii i z hologramem.
  2. Kupuj zestawy pudełkowe – to Trainer Boxy lub zestawy PROMO. Komplety zawierają karty Pokemonów i trenerów. Choć w założeniu są kierowane do kolekcjonerów, można wśród nich znaleźć egzemplarze nadające się do gry. W niektórych boxach karta grywalna jest gwarantowana.
  3. Zakup pojedynczych saszetek – to zdecydowanie najtańsza opcja wzbogacenia talii. Istnieje jednak duża szansa na zakup egzemplarzy, które masz już w swoim zestawie. Karty w saszetkach są dobierane losowo.

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając karty?

Niezależnie od tego, czy zamierzasz rozgrywać amatorskie bitwy, czy grywać na oficjalnych turniejach, musisz wiedzieć, że tylko oryginalne karty Pokemon TCG mają wartość. Nawet jeśli nie zamierzasz ich kolekcjonować, to nie warto inwestować w podrobione egzemplarze. Kupuj więc zestawy i pojedyncze karty w sklepach cieszących się renomą wśród graczy, takich jak np. e-sklep VR-TCG – znajdziesz tu nie tylko karty Pokemon TCG z licencją, ale też wiele innych gadżetów dla kolekcjonerów.