Mianem software house’u określa się firmy, które zajmują się wykonywaniem wszelkiego rodzaju prac z działu informatycznego. Jednym z bardziej popularnych zadań, których podejmują się ci specjaliści, jest wykonywanie oprogramowania na zamówienie. Jeśli i Ty planujesz rozbudowę swojego biznesu, czytaj dalej, ponieważ w poniższym artykule wyjaśniamy, jakie oprogramowanie na zamówienie może stworzyć software house.

Oprogramowanie na zamówienie do integracji systemowej

Dobra komunikacja to podstawa i nie dotyczy to wyłącznie kontaktów międzyludzkich. Poprawnie zintegrowany system informatyczny może pozwolić nie tylko na płynny przesył plików różnego rodzaju między poszczególnymi urządzeniami, ale również na bezproblemowy ich odczyt i edycję. Jest to istotne, ponieważ w wielu przedsiębiorstwach do różnego rodzaju prac wykorzystywane są pliki z niekompatybilnymi rozszerzeniami. Są to na przykład pliki tekstowe oraz arkusze kalkulacyjne, które przeważnie wymagają dwóch osobnych programów do edycji. Profesjonalny software house, jak ITouch stworzy oprogramowanie na zamówienie, dzięki któremu usprawnić pracę oraz poprawisz komunikację między poszczególnymi jednostkami w firmie. Wykorzystując spersonalizowane środowisko pracy do obsługi różnych plików, cała praca i edycja plików może stać się zauważalnie szybsza, a przede wszystkim skrócony zostanie czas wdrożenia nowych pracowników. Wykorzystując jedno środowisko, nowa osoba będzie musiała poznać tylko jeden program, a nie kilka na raz.

Aplikacje mobilne na zamówienie

Częstym zamówieniem na oprogramowanie, jakie otrzymują software house’y, są nowe aplikacje mobilne. Są to małe programy, które przeznaczone są do pracy na urządzeniach, takich jak smartfony, tablety czy nawet inteligentne zegarki. Takie oprogramowania na zamówienie mogą okazać się konieczne, np. przy zakładaniu nowego sklepu internetowego. Aby ułatwić użytkownikom dostęp do naszych treści, a przede wszystkim, uprościć drogę sprzedaży produktów, konieczne może okazać się udostępnienie osobnej aplikacji mobilnej.

Projektowanie mobilnego oprogramowania na zamówienie może okazać się dość skomplikowane, szczególnie kiedy naszym celem jest dotarcie do użytkowników wszystkich systemów operacyjnych. Warto więc skonsultować się z wybranym software housem i upewnić się, że jego informatycy mają doświadczenie zarówno w pracy przy systemie Android, jak i iOS.

Oprogramowania na zamówienia publiczne

Specjalistom z software house’u, mogą również zostać zlecone takie projekty, jak produkcja oprogramowania na zamówienie publiczne. Prace takie mogą obejmować na przykład napisanie nowego oprogramowania biurowego dla urzędu stacjonarnego lub stworzenie najnowszej aplikacji do załatwiania spraw urzędowych mobilnie.

Zastanawiając się więc, jakie oprogramowanie na zamówienie może stworzyć software house, można by stwierdzić, że w zasadzie każde potrzebne. Organizacje te skupiają bowiem fachowców z branży informatycznej, którzy specjalizują się w rozwiązywaniu problemów z dziedziny IT. Na porządku dziennym tworzą więc oni oprogramowania do integracji systemów, aplikacje mobilne, a nawet różnego rodzaju oprogramowania na zamówienie publiczne.